Letní soustředění Prudká 2019

Poslední červnový víkend proběhlo tradiční soustředění školy SAM-IL v rekreačním středisku na Prudké. Celkem se nás sešlo 23. Měli jsme tak možnost zacvičit si společně s lidmi ze všech oddílů naší školy. Nejpočetnější zastoupení měl oddíl z Tišnova, ale dorazily i posily z Bystřice, Nového Města a Kuřimi.

První trénink proběhl v hale už v pátek po večeři a byl zaměřený na procvičování základních technik, kopů a jejich kombinací.

V sobotu dopoledně už jsme se pořádně zapotili, protože v horkém letním počasí proběhl na hřišti svižný trénink cílený na přípravu na boj a procvičování jednotlivých kombinací.

Naštěstí je v areálu bazén a řeka Svratka, takže zejména děti ve volném čase prakticky nevylezly z vody a přežily. Odpolední a večerní trénink pak byl „odlehčený teorií“ a pokračovalo se v bojových kombinacích a nácviku silového přerážení – WIROK.

Večer zakončila tradiční grilovačka dole na hřišti.

V souladu s propracovaným sytémem boje v taekwon-Do byla úderem půlnoci zahájena noční bojovka. Prvním zádrhelem byl rychlý nástup, neboť někteří jedinci odmítali opustit postel a sestup po svahu od chatek do spodní části areálu jim působil potíže. Nakonec se podařilo a všichni jsme se vydali po cestě okolo řeky ke  staré papírně. Všechny děti se výjimečně držely v jedné skupině a potichu, takže nedošlo k žádným ztrátám. Hlavní problém nastal u starého mostu přes Svratku, kde byl naplánovaný útok ninjů. Zvolení útočníci nepřiznali špatnou prostorovou orientaci a ve tmě zabloudili tak, že nenašli ani most ani naši skupinu. Do toho se ještě ztratil Jirka, takže jsme nakonec hledali tři dospělé. Naštěstí se nakonec všichni našli…

V sobotu jsme měli ještě kulturní vložku, kdy p.  Barchánek dojel s historickým vozem TATRA (bývalé vládní vozidlo). Které nám ochotně předvedl a též proběhla ukázková jízda.

Nedělní trénink byl zaměřený na procvičování sestav od Chon-Ji tul po Kebek tul.

Byla to velmi povedená akce a budeme se těšit na další soustředěni nebo i výlet.

.

Fotogalerie zde …