O soustředění Prudká březen 2015

O víkendu 13.3. – 15.3. proběhlo soustředění v rekreačním středisku Prudká, kde se sešla spousta lidí naší školy a nejen ní. Také hosté: členové školy CHON-JI pod vedením mezinárodního instruktora Michala Bora (4. Dan)  a tradičně i členové školy OTOKODATE Hakkoryu jujutsu pod vedením Jana Smetany (2. DAN).

V pátek po večeři proběhla první dětská diskotéka, které se zúčastnily nejen děti, ale i dospělí. Společně pak mezi sebou soupeřili o lepší taneční vystoupení. Jiní zase využili čas k povídání s přáteli nebo k seznámení s novými lidmi.

K dispozici byli dvě tělocvičny. Jedna menší ve společenském sále a druhá větší vytvořená z jídelny, v nichž probíhaly různé tréninky.  První sobotní trénink začal již v 6 hodin ráno určený pro asistenty a vyšší technické stupně. Po snídani se přestavěla jídelna v tělocvičnu a začaly hlavní tréninky. Ty se během celého soustředění rozdělovaly podle programu na dětské, pro dospělé a společné se všemi účastníky soustředění.

Společný trénink pod vedením mistra Jana Smetany z Hakkoryu nás opět obohatil pádovými technikami, pákami a vyprošťováním. Na oplátku jim byly předvedeny některé naše dovednosti. Jeden ze sobotních cvičení vedl Petr Hladík (1.Dan) se sportovním zaměřením. Trénink byl „výživný“, každý si na něj vzpomněl ještě v neděli v podobě příjemně namožených svalů J. Děti si v poledne udělaly pauzu a šly se projít po okolí rekreačního střediska, aby nabraly sílu na večer.  Čekala je opět diskotéka a překvapení v podobě malování obličeje.

V neděli dopoledne byl trénink zaměřený na techniky, sestavy a řízené souboje. A také pro přípravu žáků ke zkouškám na vyšší kup, které proběhly na konci víkendové akce.

Za celou dobu pobytu jsme se naučili a vyzkoušeli techniky jak pro boj, tak i pro sebeobranu. Samozřejmě jsme si dali pořádně do těla pro zlepšení fyzické kondice. Soustředění se neslo v přátelském duchu a doufám, že se takovéto akce budou nadále pořádat ve stejně hojném počtu lidí.

S pozdravem Taekwon       Jiří Novák

foto připravujume …