aktualizováno – O letním soustředění taekwon-do 2014

Akce spřátelených oddílů

Na začátku srpna jsme strávili nezapomenutelný týden v areálu stanového tábora. Tato akce se konala v blízkém okolí Herálce. Na okraji lesa, v těsné blízkosti rybníka se nachází stanový tábor, který se stal na týden naším domovem. Strávili jsme zde spousty nezapomenutelných chvil. Součástí pestrého týdenního programu byl i výlet na blízkou zříceninu hradu Orlík, noční hra v lese, procházky po okolí a různé zábavné soutěže. Protože akci organizovaly spřátelené školy Taekwon-do našlo se místo i pro tréninky, pod vedením P. Cigáně. Tréninky byly velmi poučné a mohl se do nich zapojit i ten, kdo Taekwon-do nikdy necvičil.. Jakožto na každém táboře jsme i my museli vykonávat různé povinnosti (příprava dřeva na oheň, mytí nádobí, pomoc při vaření). Pobyt byl zakončen korejskou večeří, kde se ochutnávaly různé korejské speciality (salát Kimči, Kimbab – Suši, polévka korejského stylu a různé další). Akci pořádaly školy Taekwon-do Sam-Il. Tato akce se stala nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné. Poděkování patří zejména panu Jaroslavovi Zdubovi za organizaci a Alexandru Klepikovi za asistenci při vedení tréninků, ale také i všem ostatním, kteří se podíleli na chodu tábora.

M. Brychtová

Vážení přátelé, kamarádi, bojovníci,

dovolte mi, abych se tak trochu vrátil k tomu „NAŠEMU“ TAEKWON-DO CAMPU. Nechci se pouštět do nějakého dlouhého vyprávění, jaké to tam bylo, ale spíš vás vyzvat k účasti v takové malé anketě. Navíc ten, kdo TO všechno zažil, moje vyprávění nepotřebuje, a ten, kdo s námi nebyl, prostě podle mne o hodně přišel a jakýkoliv popis by mu sice mohl trošku  přiblížit atmosféru celého tábora, nicméně samotnému pobytu se stejně žádné vyprávění nevyrovná.

Takže dovolím si nabídnout několik postřehů a budete moc hodní, když se zapojíte alespoň tak, že napíšete příspěvek typu A,C,E,D,B podle obliby od nejlepší po nejméně oblíbenou činnost.

Já dávám na první místo, tudíž za A.)

Kuchařské MISTROVSTVÍ  hlavně paní Cigáňové, které vydatně pomáhaly holky zdravotnice, protože ta jídla- to byla „samá chuť“ a ty večerní praženičky z čerstvých hřibů… prostě pohádka pro gurmány. No, a když k tomu přidám korejské menu, které nám připravil Mistr Pavel… bez dalšího komentáře

 Na druhé místo, tudíž za B.)

Samotný výcvik vedený hlavním instruktorem naší školy P. Cigáněm IV. DAN, protože prostě bylo konečně dost času si všechno důkladně probrat, procvičit, na všechno se zeptat a vše si zkusit. Připomenu třeba cvičení s katanou, nebo utužování úderových ploch. Ne, že by na víkendových soustředěních nebyl na nic čas, ale tady to byla týdenní pohodička, kdy člověk nemusí přemýšlet nad tím, že dnes jsem přijel, zítra se balím domů a v pondělí jdu do práce…Pod stejný bod chci rovněž zařadit neskutečného borce Sašu Klepikova II .DAN, který svým přístupem, chováním a vystupováním může být a určitě i je příkladem pro mnoho z nás.

 Na třetí místo, tudíž za C.)

Celotýdenní atmosféru, která probíhala v duchu maximální pohody, kdy vtípky střídalo humorné  vyprávění, nikdo se s nikým nehádal atd. A atmosféru dělá především skvělá parta lidí, která se baví u cvičení i u pivka a nebo třeba při opékání špekáčků, ale taky když se jde na dřevo a nikdo se této činnosti nevyhýbal…

 Na čtvrté místo, tudíž za  D.)

Aktivity typu Hod koulí, kdy se nejdřív přihlásila tři děcka, z toho moje dvě holky, které musely, a na konec nás házelo přes dvacet a těžko říct, jestli se víc vyblbli ti malí nebo „staří psi“. Taky sem zařadím dobývání zříceniny Orlík – sice nadvakrát, ale nakonec přece PADL. A abych nezapomněl : výroba loučí a jak pěkně hořely v noci na louce, když nás přepadli ninjové a my se vydali v jejich stopách…

 Na páté místo, tudíž za E.)

Rozcvička (byla vůbec nějaká?)

 Přátelé, je asi jedno, jestli dáme na první místo za A nebo za D, protože všechno, co jsme zažili, bylo super, ale když už nenapíšete alespoň krátký komentář, tak nám „zahlasujte“, ať víme, čemu dáváte přednost, abychom mohli další ročník vašim přáním přizpůsobit.

Já tedy dávám, jak jsem to výše seřadil od nejlepšího tuto postupku A,B,C,D,E

Mimochodem, moje holky dávají na první místo za „D“ protože za hod koulí dostaly medaile a ostatní jim je jedno…

Díky Jarda Zduba

 

fotogalerie připravujeme …

Můžete psát svoje komentáře a názory na tuto jedinečnou akci. Pakliže se rádi podělíte o fotografie, zašlete je prosím na e-mail tkd@cire.cz či uložte na server a pošlete na náš e-mail hesla ke stažení. Rádi vaše fota zveřejníme.

One Reply to “aktualizováno – O letním soustředění taekwon-do 2014”

  1. Tábor byl super, doufám, že bude i příští rok!

    Kdy bude ta fotogalerie?